Yspahan

Neohodnoceno
Akce
yspahan
999 Kč –30 %

Počet hráčů: 2-4

Doporučený věk: 8+

Herní doba: 30 min

Můžeme doručit do:
8.6.2023
999 Kč –30 % 699 Kč
Skladem (1 ks)

Píše se rok 1598 a město Yspahan se díky významu svého tržiště stává hlavním městem Perské říše a důležitou světovou metropolí. Nastává doba kulturního a ekonomického rozkvětu a mnoho kupců chce využít příležitosti ke zbohatnutí. Na Yspahanský trh tak míří ohromné množství karavan naložených rozličnými druhy zboží.

Hráči představují perské kupce a v rozmezí 21 dní (kol) spolu soupeří o post nejvýznamnějšího z místních kupců. Ten je určen po ukončení posledního kola na základě bodů získaných v průběhu hry za umístění svého zboží do obchodů Yspahanu, vysláním zboží karavanou na trhy v okolních osadách a budováním důležitých staveb. Ty kromě bodů v okamžiku postavení hráči přináší některé zajímavé bonusy (např. díky stanici karavany si hráč při naložení svého zboží na karavanu může líznout kartu z balíčku nepoužitých karet).

Hra je významně ovlivňována hody až dvanácti kostkami a také kartami, které hráči získávají za některé ze svých akcí. I přesto je ale hra více než na náhodě založena na plánování.

 

Více informací ke hře včetně hodnocení a komentářů naleznete na Zatrolené hry.

Více informací ke hře včetně hodnocení a komentářů (v anglickém jazyce) naleznete na Boardgamegeek.

Kód Kód: 3000
Jméno značky: MINDOK
Kategorie: Deskové hry
1. Minimální věk: 8
2. Min. počet hráčů: 2
3. Max. počet hráčů: 4
4. Min. herní doba: 30 min
5. Jazyk: bez textu (CZ pravidla)
6. Základní hra/rozšíření: základní hra

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: