Kmotr: Impérium Corleonů

Neohodnoceno

Počet hráčů: 2-5

Doporučený věk: 14+

Herní doba: 60-120 min

1 759 Kč
Momentálně nedostupné

Legendární film Kmotr příchází na váš stůl!

Hra vás zavede do New Yorku 50. let, kde budete soupeřit o vliv s ostatními rodinami a především vydělávat peníze. Jen nejlepší se může stát novým Kmotrem. Hra je určena pro 2–5 hráčů od 12 let a jejím autorem je Eric M. Lang, který vytvořil například Blood Rage či Chaos in the Old World.

Základem hry je worker placement (umisťování na akce) se zabíráním území. Zde vysíláte členy gangu a rodiny na herní plán, kde plní různé úkoly. Vybírají výpalné, získávají vliv ve čtvrti, provádíte různé machinace, využíváte spojence, vyřizujete zakázky pro Dona Corleoneho. Hraje se na čtyři kola, zde nazývané akty podle filmu, a každé kolo má několik fází. Nejdůležitější je fáze Rodinný byznys, ve které realizujete veškeré akce. Po jejich skončení inkasují hráči peníze za vliv a monopoly v zakázkách. Kdo má nejvíce peněz, zvítězí.

Neočekávejte tedy žádnou gangsterskou střílečku, ale poctivou strategickou hru okořeněnou o interakci mezi hráči. V tomto směru má svůj specifický účel políčko řeka Hutson, kam se posílají sejmuté figurky. Hráči vedou své rodiny, které jsou pojmenované podle rodin z filmu, takže se zde setkávají rodiny Matarazzů, Caccamů, Marzullů, Vitalů a Pizzinů. Každá rodina má svého Dona, konsiliéra, následovníka a gangstery, které reprezentují originální figurky. Ty vysíláte na herní plán. Vypadají výborně a díky nim máte stále dobrý přehled o situaci, která se jinak každou chvíli mění.

 

Více informací ke hře včetně hodnocení a komentářů naleznete na Zatrolené hry.

Více informací ke hře včetně hodnocení a komentářů (v anglickém jazyce) naleznete na Boardgamegeek.
Kód Kód: 1598
Jméno značky: Blackfire
Kategorie: Společenské hry
1. Minimální věk: 14
2. Min. počet hráčů: 2
3. Max. počet hráčů: 5
4. Min. herní doba: 60 min
5. Jazyk: český
6. Základní hra/rozšíření: základní hra
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: