Fresco

Neohodnoceno

Počet hráčů: 2-4

Doporučený věk: 10+

Herní doba: 60 min

999 Kč
Vyprodáno

Ve hře Fresco se stáváte malíři, kteří restaurují fresku na stropě renesančního kostela. Máte své vlastní dělníky a musíte na každý den naplánovat jejich činnost od nákupu barev na trhu přes samotné restaurování až po případné večerní rozptýlení pomocí divadelního představení (na pozvednutí jejich nálady). Zajímavostí ve hře je například plánování ranního vstávání. Díky tomu můžete vstát jako první a taky můžete jako první nakupovat na trhu, budete ale platit vyšší cenu za barvy a taky budete celý den nabručenější a s horší náladou.

Za restaurování částí fresky získáváte vítězné body, které jsou konečným ukazatelem vítězství. Po kostele se pohybuje biskup, jehož blízkost vám může zajistit dodatečné bonusové vítězné body. Taky můžete restaurovat oltář a získat body za něj. Další možností umístění dělníků je ateliér, ve kterém získáváte peníze na další nákupy barev. A taky můžete základní barvy míchat a získat dražší odstíny!

Plánování akcí probíhá na začátku každého kola skrytě a hráči mají dvě zástěny - jednu pro své zdroje (barvy a peníze) a druhou pro plánovaní přidělování dělníků do jednotlivých míst na hracím plánu. Tím v podstatě nečekáte na svůj tah, ale všichni naráz plánujete, co chcete dělat. Ve hře tudíž neztrácíte zbytečně čas sáhodlouhým rozhodováním se a naopak, čekáním na ostatní hráče.

 

Více informací ke hře včetně hodnocení a komentářů naleznete na Zatrolené hry.

Více informací ke hře včetně hodnocení a komentářů (v anglickém jazyce) naleznete na Boardgamegeek.

Kód Kód: 3009
Jméno značky: Piatnik
Kategorie: Společenské hry
1. Minimální věk: 10
2. Min. počet hráčů: 2
3. Max. počet hráčů: 4
4. Min. herní doba: 60 min
5. Jazyk: český
6. Základní hra/rozšíření: základní hra
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: